Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ καταθλιψη τελικα?..
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: καταθλιψη τελικα?..

καταθλιψη τελικα?.. 17 Οκτ 2013 00:50 #5266

  • Ολγάκι
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Ολγάκι
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Κάρμα: 0
Γειά σας και πάλι..νιώθω ότι ζαλίζω λίγο αλλά ντάξει....1 μιση μηνα περιπου νιωθω κενη..πραγματα που εκανα δεν με ευχαριστουν ..κλαιω με το παραμικρο..βασικα σκεφτομαι αρνητικα και μαζευοντε..εγω..που ποτε δεν εκλαιγα για τετοια..σκεφτομαι συνεχεια το παρελθον μου,λαθη..δλδ που δεν απανταγα που με εκμεταλευεντουσαν και βλεπω εμενα οπως ημουν και ειναι σαν κατι που να μου λεει'θα γινεις κ τωρα ετσι..' και με πιασουν εξαψεις..απο παντα ημουν νευρικια..αλλα τωρα θελω να τα σπασω ολα...νιωθω οτι δεν υπαρχει ελπιδα..πως δεν θα γινω οπως παλια..τοσο ομορφες στιγμες..αυθορμητισμος..χωρις τετοιες σκεψεις..χωρις τοση λεπτομερειες..θελω να σκεφτω θετικα..μα δεν...ετσι προσπαθω..αλλα δεν..κατι γινεται και λυγιζω..εξω προσπαθω να το παιζω χαρουμενη..νιωθω οτι κανεις βεβαια δεν θα θελει να κανει παρεα με μενα..επειδη ειμαι κλαψιαρα πλεον...αλλα ξερω οι φιλοι στα δυσκολα φαινοντε. εγινε και κατι με ενα αγορι τελευταια..και ειχα χαρει..και λεω παρολα αυτα θα εχω κατι..και αυτος με πληγωσε..ηθελε την κολλητη μου και με δουλευε..και ενιωσα ακομα πιο σκουπιδι..αλλα ξερω θα περασω..ειναι μαζεμενα..και εχω σκασει..γιατι εγω να μην ζησω την ζωη μου οπως παλια?:( θα ζησω αραγε οπως θελω? νιωθω λες και μισω να βγαινω εξω..στο σπιτι μου μονο δεν εχω ανχος αλλα νιωθω κ απαισια..εγω δεν ημουν ετσι.ημουνα η πιο θετικη του κοσμου που δεν την ενοιαζε τιποτα απο αυτα..τα ειχε διαγραψει..παιρνω χαπια για τις κρισεις πανικου...-αντικαταθλιπτικα βασικα..θα τ κοψω οπου να ναι..αμα ειχα και τις κρισεις θα ειχα τρελαθει. την παρασκευη μου εκλεισε η μαμα μου να παω σε ψυχολογο..για 2η φορα..γιατι η 1η δεν με βοηθησε,βασικα δεν με ρωταγε τοσα κτλπ..και δεν ειχα τοτε αυτα,απλα κρισεις..αλλα δεν ξερω..θελω κ δεν θελω....μηπως να το περασω μονη? αν παω ..θα πρεπει να πηγαινω συνεχεια..και οσο πηγαινω θα μ το θυμιζειιι οτι εχω η εστω κατι ειχα...νιωθω απαισια..θελω να κλεισω τα ματια να τα ανοιξω και να γινω καλα..αλλα η μονιμη θλιψη μενει..εχω χρονια μπροστα μου....περνιεταιι αυτο?και στην τελικη τι ειναι?ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ?.....Η ΟΧΙ?...ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ:|
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

καταθλιψη τελικα?.. 23 Οκτ 2013 17:26 #5282

  • thaleia_lk
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της thaleia_lk
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Καλημέρα! Το ξέρω πως η πρώτη σου σκέψη στην επίσκεψη κάποιου ειδικού είναι πως θα πρέπει να επαναλαμβάνεται. Δεν πειράζει όμως. Είναι για την ψυχική σου υγεία, για τη ζωή σου. Και αν δεις πως ο ψυχολόγος δεν σε βοηθά, πήγαινε σε έναν ψυχίατρο όπως θα κάνω και εγώ. Δεν μπορώ να σου πω αν είναι κατάθλιψή, η όχι. δεν είμαι γιατρός ή ειδικός, όμως το σημαντικό είναι πως και συ η ίδια καταλαβαίνεις πως κάτι δεν πάει καλά, και αυτό είναι το ήμισυ του παντός. Και κάτι ακόμα, ο ψυχολόγος σου έδωσε χάπια; γιατί αυτό απαγορεύεται.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.048 δευτερόλεπτα