Αρχική Forum ΜΑΖΙ ΝΕΑ ΚΑΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 11 Απρ 2011 00:19 #735

  • trypa
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της trypa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 58
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 8
  • Κάρμα: 3
Νομίζω ότι κάτι τέτοι ξεφεύγει από το σκοπό των συναντήσεων των μελών του ΜΑΖΙ, που είναι να μπορούμε να μιλάμε ελεύθερα για τη διπολική διαταραχή...
Αν πρέπει να κρυβόμαστε ακόμα και στις μεταξύ μας συναντήσεις, ποιό το νόημα να τις κάνουμε;
Και γιατί να υπάρχουν και μη διπολικοί στη συνάντηση, και να πρέπει εμείς να προσαρμοστούμε στα γούστα τους (να μη μιλάμε για τη διπολική ή για το πώς γνωριστήκαμε δηλαδή); Θα ήμουν ανοιχτή σε κάτι τέτοιο αν οι μη διπολικοί ερχόταν ως φίλοι ή συγγενείς διπολικών για να λύσουν απορίες για την ασθένεια, τέλος πάντων χωρίς να χρειάζεται να "αυτο-λογοκρίνομαι"- κάτι που δεν κάνω ούτε στις δικές μου παρέες...
Τελευταία διόρθωση: 11 Απρ 2011 00:20 από trypa.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 11 Απρ 2011 04:19 #736

  • arktos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arktos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 209
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 13
vstrap έγραψε:
Εμένα ο γιατρός μου μου'χει πει ότι ένα ποτηράκι μια στο τόσο δεν βλάπτει. Ο καθένας όμως είναι ανάλογα με τα δικά του δεδομένα. Κι επειδή στο τραπέζι θα είναι και ΜΗ διπολικοί ή άτομα με άλλου είδους ψυχικές ασθένειες, εκείνοι μπορούν λογικά να πιουν όσο θέλουν.

Πάντως, το λέω από τώρα, καλό είναι να μην ανακοινώσει κανένας μας στο τραπέζι πώς γνωριζόμαστε ή από τι πάσχουμε, γιατί οι άλλοι δε γνωρίζουν στην πλειοψηφία τους, ούτε για μένα! Μπορούμε απλά να πούμε ότι ανήκουμε όλοι σε κάποιο κλαμπ, χωρίς ιδιαίτερες λεπτομέρειες. Οκ, να μην ανησυχώ δηλαδή;


μικρή, ευτυχώς που μας το είπες για σένα.
δν είναι φυσικό όμως οι υπόλοιποι να θέλουν να μιλήσουν κ για τέτοια θέματα?
πρέπει να είμαστε ανά πάσα στιγμή προσεκτικοί κ αυτό αγχώνει...
τί λες?
να το συζητήσουμε...
'Μια από τις πιο σημαντικές φάσεις της ωρίμανσης είναι η ανάπτυξη από τον εγωκεντρισμό στην κατανόηση των σχέσεων με τους άλλους. Ένας άνθρωπος δεν είναι ώριμος,...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 11 Απρ 2011 06:09 #737

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
Παίδες, ο καθένας μπορεί να συζητάει για ό,τι θέλει, αρκεί αυτό να μην εμπίπτει στα προσωπικά δεδομένα του άλλου. Κι επειδή η δική μου διπολική διαταραχή είναι προσωπικό μου δεδομένο, το συζητάω μόνο με όσους εγώ κρίνω, μέσα στους οποίους βρίσκεστε κι εσείς.

Αυτό που τόνισα πριν ήταν ότι οι περισσότεροι από τους παρευρισκόμενους το Σάββατο δε γνωρίζουν για την ασθένειά μου και ούτε θα'θελα να το μάθουν, ιδίως στα πλαίσια της συνάντησης αυτής.


Το τι θα πουν ενδεχόμενα κάποιοι διπολικοί μεταξύ τους, είναι άσχετο με το να δηλώσουν σε άλλους που εκείνη τη στιγμή θα γνωρίσουν, τι συμβαίνει στη δική μου ζωή. Έτσι, αν κάποιος από τους "άσχετους" (μη διπολικούς) ρωτήσει πώς γνωριζόμαστε, δε θα ήθελα να μάθει ότι γνωριζόμαστε μέσω δικτύου για διπολικούς, κι αυτό καθαρά για τη διασφάλιση των δικών μου προσωπικών δεδομένων, όπως προείπα. Οι υπόλοιποι παρευρισκόμενοι διπολικοί για τους εαυτούς τους μπορούν να δηλώσουν ό,τι θέλουν, δεν θα παίξω εγώ τον big brother σε κανέναν, αρκεί οι δηλώσεις τους να μην περιλαμβάνουν κι εμένα! Αν πάντως οποιοσδήποτε νιώθει ότι καταπιέζεται ή ότι ασφυκτυά με το concept της συνάθροισης που είναι περισσότερο να διασκεδάσουμε παρά να μιλάμε για προβλήματα, μπορεί να μη συμμετέχει.

Ωστόσο, πρέπει να αναγνωρίσετε πιστεύω τη διάθεσή μου να είμαι "σπαθί" μαζί σας στις εξηγήσεις μου εξαρχής, ώστε να μη σας φέρω σε καμία δύσκολη θέση το Σάββατο. Έτσι κι αλλιώς, για να σας καλέσω, σημαίνει ότι σας εμπιστεύομαι.


Όσο για το περιεχόμενο των συναντήσεων του ΜΑΖΙ, δε νομίζω να περιλαμβάνει μόνο συναντήσεις για ανάλυση προβλημάτων. Βλ. αυτό:


Οι ομάδες αυτό-βοήθειας έχουν τους εξής βασικούς στόχους:

1. Να ενισχύσουν και να ενθαρρύνουν τα μέλη να ανακτήσουν τον έλεγχο και να βελτιώσουν την ποιότητα της ζωής τους και των σχέσεων τους.

2. Να παρέχουν ένα σύστημα – περιβάλλον συναισθηματικής στήριξης, το οποίο μειώνει την απομόνωση και την αποξένωση, μετριάζει την απόγνωση και αυξάνει την αισιοδοξία, την προσωπική ευθύνη και την αποδοχή του εαυτού.

3. Να βοηθήσουν τα μέλη να αντλούν μεγαλύτερη χαρά και ικανοποίηση από την ζωή παρά τις δυσκολίες, τα εμπόδια, τις απογοητεύσεις και τις αναποδιές της.

4. Να βοηθήσουν τα μέλη να μάθουν και να εξασκήσουν νέους, πιο αποτελεσματικούς και ικανοποιητικούς τρόπους να σχετίζονται με τους άλλους.

Όλα αυτά δεν προϋποθέτουν, εκτός από το να κάνουμε τις ανάλογες συζητήσεις και αναλύσεις (που ασφαλώς κι αυτές χρειάζονται) να βγούμε και λίγο απ'το διπολικό καβούκι μας και ν'αρχίσουμε να ασχολούμαστε και με άλλα θέματα και ανθρώπους γύρω μας;;;;;;
Τελευταία διόρθωση: 11 Απρ 2011 07:45 από vstrap.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 13 Απρ 2011 05:24 #740

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
Παίδες, μόλις τέλειωσα τις διαπραγματεύσεις με το μαγαζί. Το στάνταρ μενού ανέρχεται στα 12 ευρώ και περιλαμβάνει: Για ορεκτικό: πατάτες τηγανητές, τζατζίκι, ρεβιθοσαλάτα και φλογέρες με ζαμπόν και 4 τυριά. Για κυρίως πιάτο υπάρχει ποικιλία κρεατικών. Όλα τα εδέσματα θα σερβίρονται σε πιατέλες των 4 μερίδων, ενώ στην τιμή των 12 ευρώ περιλαμβάνεται κι ένα αναψυκτικό (κατ'άτομο φυσικά!) ή 250 ml κρασί. Ελπίζω να σας δω εκεί.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 15 Απρ 2011 17:30 #756

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
στο σημείο αυτό θα ήθελα να παρέμβω και να κάνω ορισμένες διευκρινίσεις.
κατ' αρχάς, θα ήθελα να επιβραβεύσω την κινητικότητα της vstrap όσον αφορά τις συναντήσεις.
vstrap έγραψε:
Παίδες, ο καθένας μπορεί να συζητάει για ό,τι θέλει, αρκεί αυτό να μην εμπίπτει στα προσωπικά δεδομένα του άλλου. Κι επειδή η δική μου διπολική διαταραχή είναι προσωπικό μου δεδομένο, το συζητάω μόνο με όσους εγώ κρίνω, μέσα στους οποίους βρίσκεστε κι εσείς.

Αυτό που τόνισα πριν ήταν ότι οι περισσότεροι από τους παρευρισκόμενους το Σάββατο δε γνωρίζουν για την ασθένειά μου και ούτε θα'θελα να το μάθουν, ιδίως στα πλαίσια της συνάντησης αυτής.

το ΜΑΖΙ δεν είναι ένα απλό site γνωριμιών (υπάρχουν πάρα πολλά ήδη εκεί έξω) υπό την έννοια ότι οι παρευρισκόμενοι στις συναντήσεις ακόμα και του φόρουμ μπορούν να μιλούν ελεύθερα για τα θέματά τους και να μην είναι ταμπού μια συζήτηση για τη ψυχική υγεία στο τραπέζι. οπότε ναι φυσικά και είναι προσωπικό σου δεδομένο το ότι έχεις διπολική διαταραχή το οποίο όμως επιλέγεις να το μοιραστείς δημόσια σε ένα ανοιχτό φόρουμ με τη φωτογραφία σου οπότε μπορεί να το μάθει οποισδήποτε οποιασδήποτε στιγμή κι αν σήμερα η κίνηση του σάιτ είναι μικρή σε 1-2 χρόνια δεν θα είναι το ίδιο. έπειτα, αφού επιθυμείς ένα τέτοιο κόνσεπτ γιατί να ανακοινώσεις δημόσια σε ένα φόρουμ για άτομα με κατάθλιψη ή διπολική διαταραχή μια τέτοια συνάντηση; αν ήθελες να συναντήσεις κάποιον που ήδη γνωρίζεις από δω μέσα και σου άρεσε η παρέα του, δεν θα ήταν καλλίτερα να του στείλεις ένα προσωπικό μήνυμα;
vstrap έγραψε:
Το τι θα πουν ενδεχόμενα κάποιοι διπολικοί μεταξύ τους, είναι άσχετο με το να δηλώσουν σε άλλους που εκείνη τη στιγμή θα γνωρίσουν, τι συμβαίνει στη δική μου ζωή. Έτσι, αν κάποιος από τους "άσχετους" (μη διπολικούς) ρωτήσει πώς γνωριζόμαστε, δε θα ήθελα να μάθει ότι γνωριζόμαστε μέσω δικτύου για διπολικούς, κι αυτό καθαρά για τη διασφάλιση των δικών μου προσωπικών δεδομένων, όπως προείπα. Οι υπόλοιποι παρευρισκόμενοι διπολικοί για τους εαυτούς τους μπορούν να δηλώσουν ό,τι θέλουν, δεν θα παίξω εγώ τον big brother σε κανέναν, αρκεί οι δηλώσεις τους να μην περιλαμβάνουν κι εμένα!

τι θα συμβεί όμως όταν κάποιος από την παρέα σου ακούσει π.χ. για διπολική διαταραχή και ρωτήσει να μάθει τι είναι αυτό; εσύ θα κάνεις πως δεν έχεις ιδέα ή θα πεις ότι άκουσες πως είναι αυτό και το άλλο; κι αν τελοσπάντων η συζήτηση γυρίσει (που θα γυρίσει) γύρω από τη ψυχική υγεία εσύ θα παριστάνεις τον εξωτερικό παρατηρητή ενώ οι άλλοι θα εκθέτουν τον εαυτό τους; προσωπικά, δεν το βρίσκω και πολύ σωστό αυτό. διαφορετικό να ορίζεται μια τέτοια συνάντηση έξω από το φόρουμ ή έστω με προσωπικά μηνύματα και διαφορετικό μέσα στο φόρουμ κι αυτό γιατί μέσα στο φόρουμ δεν υπάρχουν δήθεν εξωτερικοί παρατηρητές κι αν υπάρχουν σε λάθος χώρο μάλλον βρίσκονται.
vstrap έγραψε:
Όσο για το περιεχόμενο των συναντήσεων του ΜΑΖΙ, δε νομίζω να περιλαμβάνει μόνο συναντήσεις για ανάλυση προβλημάτων.

εξακολουθείς να ξεχωρίζεις τα "προβλήματα" από τη "διασκέδαση". έχω πλέον φίλους με διπολική, κατάθλιψη κτλ. όπου βγαίνουμε συχνά πυκνά. λες πριν να βγούμε να προδιαθέτουμε και να λέμε σήμερα θα βγούμε να "αναλύσουμε προβλήματα" και την επόμενη θα βγούμε να "διασκεδάσουμε"; ή υποθέτεις ότι δεν διασκεδάζουμε ποτέ επειδή συζητάμε και τα θέματα που μας απασχολούν και έχουν να κάνουν με την ασθένεια; μια χαρά μπορούμε να διασκεδάζουμε και να μιλάμε και για προβλήματα αν μας κάνει κέφι. ενημερωτικά την τελευταία φορά στην αθήνα πήγαμε σε μια ταβέρνα με ζωντανή μουσική και καθήσαμε δίπλα στους μουσικούς. περάσαμε περισσότερο από μια χαρά και "αναλύσαμε και προβλήματα". αυτό δεν σημαίνει πως σταματήσαμε εκεί όμως. επουδενί, όμως κλειστήκαμε στο "διπολικό καβούκι" μας την ώρα της συνάντησης και ούτε είμαστε κλεισμένοι σε κανένα "καβούκι" στην καθημερινότητά μας.

τέλος όλοι αυτοί οι βασικοί στόχοι των ομάδων αυτοβοήθειας που παραθέτεις προϋποθέτουν έναν βασικότερο: δεν παύεις να έχεις όλους αυτούς τους στόχους και άλλους τόσους και ταυτοχρόνως να μιλάς γι' αυτά που σε απασχολούν. και αν αυτά που σε απασχολούν είναι διπολική διαταραχή ή κατάθλιψη μιλάς για διπολική διαταραχή ή κατάθλιψη.
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 16 Απρ 2011 04:06 #758

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
Βασίλη, συμφωνώ ως ένα βαθμό με όσα λες παραπάνω και ένα δείγμα του ότι συμφωνώ είναι και η φωτό στο προφίλ μου (δεν έχω δει άλλες εδώ μέσα). Κι αυτό γιατί υπάρχει το ΣΤΙΓΜΑ και θέλω κι εγώ με τον τρόπο μου να το καταρρίψω (σταδιακά όμως, αλλιώς δε γίνεται). Ο δικός μου λοιπόν αγώνας γι'αυτό είναι να δουν "οι άλλοι" ότι κι εμείς δεν είμαστε ΟΥΦΟ και σιγά-σιγά να το καταλάβουν. Γι'αυτό το ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ γίνεται και όλη η συζήτηση. Εγώ τη δική μου πρόταση την έκανα, από κει και πέρα, όσοι πιστοί προσέλθετε. Άλλωστε, άσχετα με διπολικούς και μη, πρέπει να ξεχωρίζουμε τις ώρες κεφιού (όπως σ'ένα ρεμπετάδικο) από τις ώρες περισυλλογής. Αλλιώς καταδικάζουμε τους εαυτούς μας σε ΜΟΝΙΜΗ ΒΑΡΥΘΥΜΙΑ και σκεπτικισμό. Κι εγώ κάλεσα όσους θέλουν να'ρθουν το Σάββατο για να ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΝ, απλά αυτό. Και ούτε θέλω ν'αρχίσω να οργανώνω εκδηλώσεις καθαρά με ΔΙΠΟΛΙΚΟΥΣ ή καθαρά με ΜΗ ΔΙΠΟΛΙΚΟΠΥΣ.

Και άσε που ΔΕΝ ΚΑΤΕΦΥΓΑ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΘΕΩΡΗΣΗΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΔΩ ΜΕΣΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ (αυτά που δεν έχω γιατί είμαι ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙ!!!!!!) Κι αν στην περίπτωση που "οι άλλοι" ακούσουν για δ.δ. και αναρωτηθούν, όπως λογικά κι εσύ αναφέρεις Βασίλη, εγώ είπα στις κοπέλες που μιλήσαμε παραπάνω να απαντήσουμε ότι γνωριζόμαστε από κάποιο κλαμπ σχετικό με ψυχολογία, που δεν είναι και ψέμα στο κάτω-κάτω. 'Αυτά από μένα κι εύχομαι να μην υπάρξουν αρνητικά αισθήματα από την πρότασή μου (Μου'χουν τύχει πολλές φορές στο παρελθόν που άνθρωποι ΠΟΥ ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΑΝ Μ'ΕΚΑΝΑΝ ΠΕΡΑ ΛΟΓΩ Δ.Δ.!!!!). Με τις καλύτερες ευχές μου για τον καθένα προσωπικά.
Τελευταία διόρθωση: 16 Απρ 2011 05:22 από vstrap.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 18 Απρ 2011 21:59 #769

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
προτείνω μ. πέμπτη συνάντηση για καφεδάκι στον σταθμό του ηλεκτρικού στο θησείο στις 18:30. ποιος είναι μέσα;
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 18 Απρ 2011 22:56 #771

  • thetikos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της thetikos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 9
  • Κάρμα: 3
Εγώ είμαι μέσα και μαζί.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 19 Απρ 2011 02:01 #772

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
η συνάντηση τελικά θα γίνει τετάρτη. ποιος άλλος είναι μέσα και ΜΑΖΙ;
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 19 Απρ 2011 02:58 #777

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
κι εγώ μέσα είμαι παιδιά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 19 Απρ 2011 04:57 #778

  • soeren
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της soeren
εγώ παιδιά θα λείπω..λόγω Πάσχα..καλά να περάσετε και να έχετε ένα Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση και Ανάταση..
πολλά φιλιά σε Τρύπα, Θετικό, Βίκυ που έχω γνωρίσει από κοντά αλλά και σε όλα τα παιδιά του Μαζί..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 20 Απρ 2011 21:46 #790

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
καλές γιορτές soeren! καλά να περάσεις! :)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 13 Μαϊ 2011 13:00 #832

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
αυτό το σάββατο συνάντηση στον ηλεκτρικό στο μαρούσι στις 7. να είστε όλοι εκεί! :)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 23 Μαϊ 2011 20:39 #873

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
για καφέ αύριο τρίτη στις 19.00 στον ηλεκτρικό στο θησείο όπως και την πέμπτη στον σταθμό του μετρό στη δάφνη επίσης στις 19.00. όσοι πιστοί, προσέλθετε!!! :)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 24 Μαϊ 2011 22:41 #874

  • lydia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της lydia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0
eisai o basilis pou itan to sk sti synantisi tou kinapsy?? lydia edo..pos tha brethoume dafni?? thelo na ertho.. exeis kinito na mou steileis i na steilo me personal meassage?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.108 δευτερόλεπτα