Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΑΥΤΟΠΡΑΓΜΑΤΩΣΗΣ

ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΑΥΤΟΠΡΑΓΜΑΤΩΣΗΣ 10 Σεπ 2016 12:05 #6238

  • Καρυωτάκη
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Καρυωτάκη
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Νόμιζα ότι η αυτοπραγμάτωσή μου είχε επιτευχθεί. Αλλά διάβασα στα 16 χαρακτηριστικά της αυτοπραγμάτωσης όπως τα περιέγραψε ο Abraham Maslo ότι το άτομο με αυτοπραγμάτωση είναι αυτόνομο και ανεξάρτητο από την κυρίαρχη κουλτούρα και το περιβάλλον. Εγώ ακούω και ροκ, αλλά μου αρέσει και η Beyonce, Rihanna και πότε-πότε βλέπω και καμιά ταινία χολιγουντιανή. Πίνω καμιά φορά κόκα-κόλα και ενώ αποφεύγω τα Mc Donalds, παρασύρομαι συχνά και πηγαίνω στα Starbucks με τους φίλους μου, για παράδειγμα με τον Γιώργο. Επίσης ψωνίζω στα Zara. Καμιά φορά και το περιβάλλον με επηρεάζει. Όταν βρέχει και θέλω να βγω, μπορεί να μείνω σπίτι. Τέλος, δεν θεωρώ ότι το φαινόμενο του θερμοκηπίου δεν θα με επηρεάσει, γιατί έχω πολύ λευκό και ευαίσθητο δέρμα. Καίγομαι εύκολα από τον ήλιο. Καμιά φορά πίνω περισσότερο από όσο πρέπει και δεν πηγαίνω γυμναστήριο. Τέλος, δεν είμαι σίγουρη ότι έχω δημοκρατική αντίληψη των πραγμάτων, γιατί στις προηγούμενες εκλογές ψήφισα Λεβέντη και έχω ακούσει ότι δεν είναι τόσο δημοκρατικός. Πρέπει να αλλάξω κάτι για να έχω αυτοπραγμάτωση;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.043 δευτερόλεπτα